× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
Sposoby na wsparcie potencji u mężczyzn

Sposoby na wsparcie potencji u mężczyzn

Problemy z potencją dotyczą mężczyzn w coraz młodszym wieku, nie jest więc to dolegliwość, która dotyka wyłącznie panów dojrzałych. Przyczyn problemów z erekcją i osiągnięciem satysfakcji seksualnej jest wiele. Jeśli uda się je znaleźć, łatwiej będzie panom przywrócić dawną sprawność. Skutecznym wsparciem potencji może być zmiana diety, aktywność fizyczna, a także leki na potencję, po które warto sięgnąć po konsultacji z lekarzem.

Pierwsze kroki – do lekarza

Problemy w funkcjonowaniu organizmu przekładają się na obniżoną sprawność seksualną. Brak potencji często jest objawem chorób: cukrzycy, miażdżycy, układu krążenia, a także obniżonego poziomu testosteronu. Wizyta u lekarza i badania laboratoryjne pozwalają na szybką diagnozę tych chorób i włączenie odpowiedniego leczenia, które pozwala na przywrócenie sprawności seksualnej.

Dieta na poprawę potencji

Niewłaściwa dieta wyjątkowo szkodzi potencji i nie dotyczy to wyłącznie panów z nadwagą i otyłością. Warto więc przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym i wprowadzić do codziennej diety te produkty, które sprzyjają sprawności seksualnej. W jadłospisie powinny znaleźć się składniki, które w naturalny sposób pobudzają organizm do produkcji testosteronu: cynk, arginin i witamina E. Znajdziemy je w produktach pełnoziarnistych, orzechach, siemieniu lnianym, owocach morza i chudym mięsie. Dobrze jest również stosować przyprawy o intensywnych smakach i aromatach. Ostre dodatki, takie jak imbir, czarny pieprz, gałka muszkatołowa czy cynamon, wspomagają ukrwienie narządów płciowych i działają pobudzająco.

Zadbaj o aktywność fizyczną

Siedzący tryb życia ma zabójczy wpływ na potencję, poziom libido, a także na ogólne samopoczucie. Regularna aktywność fizyczna pozwala natomiast na lepsze dotlenienie i ukrwienie całego organizmu, obniża masę ciała, poprawia nastrój, a co za tym idzie – pomaga w niwelowaniu całkiem sporej listy problemów, które mogą powodować spadek libido i osłabienie potencji. Panowie, którzy regularnie uprawiają sport, mają lepszą kondycję i samoocenę, co również wpływa na zadowolenie z życia seksualnego.

Czy leki na potencję mogą pomóc?

Leki na potencję to nie tylko dostępne na receptę preparaty przeznaczone do zażywania tuż przed stosunkiem, które mają natychmiastowe działanie. W aptekach można bez recepty kupić suplementy, które działają wspomagająco w problemach z obniżonym libido i spadkiem aktywności seksualnej. Leki na potencję mają w składzie roślinne wyciągi, witaminy i minerały, które dostarczają organizmowi te składniki, których braki mogą powodować problemy z ukrwieniem narządów płciowych i obniżonym libido. Warto jednak pamiętać, by nawet leki bez recepty zażywać po konsultacji z lekarzem i wykluczeniu poważnych problemów i przeciwwskazań zdrowotnych. 

leki Previous post Czym jest proces dystrybucji leków?
Operacja migdałków Next post Operacja migdałków – na czym polega?