× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
jedzenie

Czym są zaburzenia odżywiania i jak sobie z nimi radzić?

Kanony piękna ulegały ciągłym zmianom na przestrzeni setek lat. W obecnych czasach w, ciągle jesteśmy bombardowani wizerunkami idealnych ciał i twarzy. Ogromna popularność mediów społecznościowych i powszechny do nich dostęp dla osób w bardzo młodym wieku, jest jedną z przyczyn epidemii jaką stały się zaburzenia odżywiania.

Współcześnie, o zaburzeniach odżywiania słyszał niemal każdy. Terminy takie jak anoreksja czy bulimia coraz częściej i bardziej otwarcie są poruszane w mediach. Choć w większości dotykają młodych kobiet, jednak są schorzeniami mogącymi przytrafić się w każdym wieku, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Zaburzenia odżywiania mogą mieć bardzo wiele przyczyn. Geny, problemy w domu czy szkole, media-w większości przypadków niemożliwym jest wskazanie tylko jednego czynnika.

Zaburzenia odżywiania są zaburzeniami psychicznymi i jako takie, wymagają odpowiedniego leczenia. Aby rozpoznać i zdiagnozować problem, nieodzownym jest udanie się do specjalistów w tej dziedzinie-psychiatry lub psychologa. Bardzo istotnym jest również przeprowadzenie innych badań, które pomogą wykluczyć choroby i problemy mogące być przyczyną utraty masy ciała. W leczeniu wszelkich tego typu zaburzeń, najważniejszym jest pomoc doświadczonego terapeuty. Dzieci i nastolatki czerpią często ogromne korzyści z terapii rodzinnej. Każda osoba potrzebuje indywidualnego podejścia do problemu i profesjonalnej pomocy. Niesamowicie istotnym jest więc, aby zwracać uwagę na wszelkie symptomy mogące świadczyć, że ktoś w naszym otoczeniu może być dotknięty dolegliwością taka jak zaburzenia odżywiania.

bieganie Previous post Aktywność fizyczna. Plan treningowy
kurkuma Next post Kurkuma wsparciem przy bólach stawów i nowotworze