× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
kurkuma

Kurkuma wsparciem przy bólach stawów i nowotworze

Czy masz bóle stawów? Pomyśl o kurkumie, bardzo skutecznym naturalnym rozwiązaniu przeciw bólom stawów.

Kurkuma, przyprawa lecznicza.

Kurkuma to przyprawa o wyjątkowych walorach:
– silny antyoksydant;
– działanie przeciwzapalne, przydatne w leczeniu i zapobieganiu zapalenia stawów, jelita drażliwego, polipów jelitowych, a nawet wrzodziejącego zapalenia jelita grubego;
– działanie przeciwnowotworowe (okrężnica, nerki, piersi, wątroba, żołądek, jajniki, białaczka).
Swoje właściwości czerpie z kurkuminy (żółtego pigmentu kurkumy) i jest jednym z najpotężniejszych naturalnych środków przeciwzapalnych zidentyfikowanych do tej pory. Rzeczywiście, jest skuteczny w walce z zapaleniem przewodu pokarmowego i bólami stawów.
Badania wykazały jego wartość w zmniejszaniu bólu i stosowania konwencjonalnych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

Kurkuma zapobiega rakowi.

Odgrywa również rolę w zapobieganiu nowotworom: w tym samym wieku Hindusi mają 8 razy mniej raka płuc niż mieszkańcy Europu, 9 razy mniej raka okrężnicy, 5 razy mniej raka piersi i do 10 razy mniej raka nerek.
Hindusi z pewnością nie są mniej narażeni niż mieszkańcy Zachodu na rakotwórcze działanie środowiska. Różnica ta wynika z wysokiego spożycia kurkumy, które wynosi średnio od 1,5 do 3 g kurkumy dziennie (równowartość pół łyżeczki).

Jak dawkować kurkumę.

Kurkuma nie rozpuszcza się w wodzie, więc musi być zmieszana z oliwą z oliwek, aby się wchłonęła i nie powinna być podgrzewana powyżej 30-40°C. 2 do 4 kapsułek dziennie przez co najmniej 2 miesiące, a Twoje stawy będą Ci wdzięczne!

jedzenie Previous post Czym są zaburzenia odżywiania i jak sobie z nimi radzić?
leki Next post Czym jest proces dystrybucji leków?