× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
bieganie

Aktywność fizyczna. Plan treningowy

Plan treningowy powinien obejmować takie ćwiczenia jak przysiady, pompki, brzuszki klasyczne, skłony, obroty a także ruchy głową.

Trening powinien trwać od trzydziestu do sześćdziesięciu minut, od dwóch do czterech razy w tygodniu.

Konstruując plan treningowy musimy wziąć pod uwagę nasze możliwości ruchowe, tak aby nie przeciążyć naszego organizmu. Niejednokrotnie musimy wykazać się kreatywnością, a jeżeli ta nas zawodzi możemy zaczerpnąć gotowe schematy planów z odpowiednich serwisów internetowych.

Musimy wiedzieć także, iż po każdym treningu nasz organizm potrzebuje czasu na regenerację i uzupełnienie odpowiedniej ilości płynów.

Każde wykonywane przez nas ćwiczenia, w szczególności w domu powinniśmy wykonywać prawidłowo z odpowiednia dozą wysiłku i koncentracji. W czasie ćwiczeń musimy również zadbać o dobry nastrój to znaczy włączyć taką muzykę, którą z przyjemnością słuchamy. Zapewni nam ona odpowiednią atmosfera i zmotywuje do działania.

Dobrym sposobem w zaciszu domowym może być także wykonywanie ćwiczeń wspólnie z wirtualnym trenerem, co pozwoli nam na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń.

Pamiętajmy zatem, że aktywność fizyczna to bardzo ważna sfera w naszym życiu codziennym, która ma ogromny wpływ zarówno na naszą formę jak i nasze zdrowie. Dzięki niej poprawiamy naszą sprawność fizyczną, ale i nie tylko. Pobudzamy w ten sposób wszystkie układy do działania, co przyniesie nam zwłaszcza szczególnie młodym wiele korzyści w przyszłości.

Regularne i systematyczne ćwiczenia pomogą nam w utrzymaniu doskonałej formy, którą będziemy się mogli cieszyć nie tylko w młodości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

bieganie Previous post Bieganie a samoakceptacja
jedzenie Next post Czym są zaburzenia odżywiania i jak sobie z nimi radzić?