× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
ciąża

Przygotowanie do ciąży

Kobiecy umysł jest bardzo skomplikowany i złożony. Sama dobrze wiesz, że potrafisz godzinami rozmyślać nad jedną prostą sprawą czy czynnością. Nawet wybór tego, co zjesz na śniadanie, potrafi stać się dla ciebie bardzo ważną decyzją, wymagającą dogłębnej analizy. A skoro tak właśnie postępujesz ze względnie błahymi sprawami, nic dziwnego w tym, że ciąża mocno cię przeraża. Chcesz zatem idealnie się do niej przygotować, co też jesteś w stanie uczynić. Co prawda zawsze popełnisz jakieś błędy, ale przynajmniej częściowo unikniesz tych, których da się uniknąć.

Przygotowanie do ciąży rozpocznij od psychicznego nastawienia się do czekającego cię stanu. Od momentu, w którym zajdziesz w ciążę, twoje ciało dzień w dzień będzie się zmieniać. Przez pierwszych kilka miesięcy te zmiany będą tak niewielkie, że raczej ich nie dostrzeżesz. Wraz z upływem czasu staną się one jednak coraz bardziej widoczne, a nie wszystkie z nich będą cię zadowalać. Na pewno przytyjesz. Tego po prostu nie da się uniknąć. W twoim ciele będzie rozwijać się nowe życie, dlatego też musisz dać sobie przyzwolenie na to, by jeść więcej – w przeciwnym wypadku narazisz dziecku na niedobory pokarmowe i słabszy lub zaburzony rozwój. Jeśli twoja waga wzrośnie, rozciągnie się też ciało. To absolutnie normalne, że ciąża doprowadza do powstawania rozstępów oraz cellulitu. Możesz jednak zawczasu im zapobiec. W trakcie ciąży pamiętaj po prostu o regularnej aktywności fizycznej, smarowaniu ciała balsamami i kremami oraz masażach. Zadbaj o skórę, a po ciąży szybciej przywrócisz jej właściwy stan i świetny wygląd.

Przygotowanie do ciąży nie jest wcale skomplikowane. Twoje ciało samo wie, co ma robić, by przygotować cię do porodu. Ty jedynie nie możesz mu w tym przeszkadzać. Uspokój zatem swoje emocje i zadbaj przede wszystkim o odpowiednią ilość odpoczynku.

masa Previous post Jak przejść z redukcji na masę?
bieganie Next post Bieganie a samoakceptacja